Rozwód i alimenty – pomoc adwokata

Rozwodów w Polsce jest bardzo dużo. Na temat powodów takie stanu rzeczy można powiedzieć wiele. Nie wszyscy do siebie pasują, ale nie przekonają się o tym dopóki nie zamieszkają razem. Byłoby lepiej nie brać ślubu, ale w wielu przypadkach ludzie się spieszą. Później kancelaria prawna ma, co robić, bo musi takie osoby rozwodzić.

Sytuacja jest łatwa, jeśli jedna ze stron jest winna. Jeśli doszło do zdrady i jest to udowodnione to cała sprawa będzie bardzo szybko załatwiona. Gorzej jest, jeśli żadna ze stron nie poczuwa się do winy. Wtedy można taką sprawę ciągnąć bardzo długo. Najlepsze rozwiązanie to orzeczenie rozwodu bez wskazania winnego, ale takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

Ludzie, jeśli się rozwodzą to walczą o swoje do samego końca. Z miłości nic nie pozostało, ale za to nienawiść weszła na wyższy poziom. Nie ma znaczenia czy są dzieci, bo najważniejsza jest wygrana. Tak właśnie działa wiele małżeństw i prawnicy często o takich sytuacjach opowiadają.
Zasądzenie alimentów
Jeśli mamy dzieci to na pewno jedna ze stron, która przegrała sprawę rozwodową będzie płaciła alimenty. Ich wysokość jest uzależniona do zarobków jednego z rodziców. Może to być kilkaset złotych, ale równie dobrze może to być kilkadziesiąt tysięcy. Zarobki mają tutaj bardzo duże znaczenie. Zawsze można ponownie wnieść sprawę o alimenty żeby je zwiększyć. Druga strona, jeśli straciła pracę albo zmniejszyły się jej dochody również może prosić o zmniejszenie alimentów na dziecko czy na dzieci. Tym wszystkim zajmuje się kancelaria prawna, która wie, co ma w takiej sytuacji robić.

Zajmują się rozwodami bardzo często i wiedza jak pomagać. Osoby, które chcą się rozwodzić i chcą otrzymać alimenty mogą skontaktować się z kancelarią prawną adwokat alimenty Warszawa. Tutaj można uzyskać pomoc, która jest nam potrzebna. Można będzie się dowiedzieć, jakie mamy szanse i ile taka sprawa może potrwać. Te informacje są sprawdzone, bo korzystamy z pomocy bardzo doświadczonej kancelarii prawnej.