Problemy z uprawą ziemniaka

Jeśli chcemy uprawiać ziemniaki to trzeba się przygotować na to, że może pojawić się w nich choroba. Jeśli tak się stanie to nie czekamy tylko wybieramy fungicydy, które są do tego odpowiednie. Zastosowanie środków chemicznych jest koniecznością.

Jakakolwiek zaraza jest w stanie zniszczyć ziemniaki, a na to nie możemy sobie pozwolić. Wystarczy, że pojawi się sucha zaraza, czyli alternarioza, a możemy mieć kłopoty. Chcemy mieć jak największe zbiory, dlatego obserwujemy, co dzieje się z liśćmi ziemniaków. To one są atakowane w pierwszej kolejności i to szybko można znaczyć. Niektórym osobom wydaje się, że tylko liście są atakowane i że reszta jest zdrowa.

Niestety, ale jeśli zbyt długo czekamy to sytuacja będzie się komplikowała, co oznacza, że zaraz przejdzie na łodygę i na bulwy ziemniaków. Wiele osób przechowuje ziemniaki, bo na wiosnę można dostać za nie o wiele więcej pieniędzy. Problem w tym, że jeśli są zarażone to wiele z nich nie przetrwa. Jeśli jeszcze zima będzie łagodna i mokra to się to komplikuje. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosować fungicydy, które będą dopasowane składem do choroby, z jaką trzeba walczyć.

Z zakupem odpowiedniej chemii nie ma żadnych problemów. rynek jest dobrze zaopatrzony, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i polegać na znanych producentach.

Wtedy wiemy, że wybieramy coś, co jest sprawdzone. Skład opracujemy się po długoletnich badaniach, dlatego im poważniejsza jest firma tym lepszy będzie efekt walki z chorobami w ziemniakach. Bez chemii nie ma szans, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie wcześniej zakupić to wszystko, co jest nam potrzebne. Przez Internet można zamówić fungicydy do ziemniaka, dlatego zanim choroba się pojawi my mamy już je w domu. można profilaktycznie zrobić oprysk albo można czekać na pierwsze symptomy choroby. To już będzie zależne od tego, jakie ma ktoś do tego tematu podejście. Najważniejsza jest skuteczność środka chemicznego, dlatego stosujemy go dokładnie tyle ile jest zalecane przez producenta. Wtedy będzie najlepiej.