Marsa Alam – nurkowanie w Egipcie

Jest to miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne. Przez wiele osób uważane za najpiękniejsze w całym Egipcie. Zobaczmy prawdziwy podwodny świat z mnóstwem ryb i innych żywych organizmów. Jeśli będziemy mieć szczęście to spotkamy na swojej drodze ogromne żółwie.

Pierwsza zasada przy wyprawach nurkowych do Egiptu to zabrać ze sobą aparat fotograficzny, który może robić zdjęcia pod wodą. Nie ma znaczenia, jaki ważne żeby był, bo wtedy uwiecznimy to, co zobaczymy i pochwalimy się tym przed znajomymi. Na własne oczy będziemy mogli zobaczyć rafę koralową. W ostatnich latach rafa ma się coraz lepiej, dlatego warto byłoby jej piękna podziwiać pod woda. W innych regionach świata rafa z roku na rok obumiera, ale w Egipcie jest jeszcze bardzo dobrze, dlatego to trzeba zobaczyć. Nigdy nie wiemy ile to może jeszcze potrwać.

Na miejscu w hotelu
Jeśli zdecydujemy się na taką wyprawę to na miejscu będziemy spać w czterogwiazdkowych hotelu. W hotelu jest to wszystko, co pozwoli nam poczuć się komfortowo. W Egipcie luksusowych, ale i tanich hoteli jest bardzo dużo, dlatego warto tam pojechać. W cenie mamy również pełne wyżywienie i wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Wtedy, kiedy nie będziemy nurkować możemy korzystać z kompleksu basenów czy spa.

Jest tego w hotelu na tyle dużo, że nie wystarczy nam czasu żeby to sprawdzić. Do Egiptu można pojechać z całą rodzinę, część osób będzie nurkowała, a część będzie wylegiwała się na plażach. W Egipcie nigdy nie ma problemów z czystą i ciepłą wodą, oraz z wysoką temperaturą otoczenia. Czasami ta temperatura jest nawet za wysoka, ale my będziemy pod wodą także nam to nie przeszkadza.

Informacje na temat organizowanej wyprawy nurkowej możemy znaleźć na http://www.bestdivers.pl/wyprawy/poprzednie-oferty/marsa-alam-egipt-najlepsze-brzegu/. Mamy dokładny opis wyprawy, wiemy, co jest wliczone w cenę, a co nie. Warto pojechać tam, chociaż raz i się w tym miejscu zakochać. Żadne inne miejsce nie będzie sprawiało u nas takiej radości w nurkowaniu jak Egipt.